Fressbee Dark Max özel mühendisler tarafından tasarlanmış olan çok fonksiyonlu bir yarış dronu olmaktadır. Özel olarak tasarlanmış karbon fiber çerçeve ile sağlamlaştırılmış dayanıklılığı bir kat daha arttırılmıştır. Adeta olağan dışı bir FPV yarış pisti denebilir. Dronun 4 mm kalınlığındaki şasesi sayesinde hafif bir dron elde edilmekte. Bu sayede de havadaki manevra kabiliyeti çok fazla. 30 derecelik bir kamera yatağı mevcut. İstediğiniz her anın fotoğrafını eşsiz bir fotoğraf çekme kabiliyeti sunmakta. Ayrıca gelişmiş F4 uçuş modülü sayesinde doronun kontrol kabiliyetindeki artış kullanıcılarına çok keyifli anlar yaşatmakta. Bu özellik sayesinde motoru doğru bir şekilde kontrol etmenizi ve dronun havada sabit bir şekilde kalmasına sizin de kesintisiz keyif almanızı sağlar. Motorun derinliklerine inecek olursak DYS SR2205 2550KV motoru kullanılmakta.

FuriBee DarkMax 220mm FPV Yarışı Drone ürününe http://gearb.es/y5DbL adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu motorun sağladığı dönüş gücü sayesinde 4 kanatlı pervane ile çok uyumlu bir uyum sağlamakta. 4 kanatlı pervanelerin sağladığı en büyük avantaj ise uçuşun yüksek verimliliğine çok büyük katkı salamasıdır tartışmasız olarak. Dronda yer alan 30 derecelik kamerada bulunan ayaralar ile OSD menüsüne her taraftan kolayca erişimi sayesinde yeni kullanıcıların zorluk çektirmeden kolayca kullanımına başlanabilecek bir ürün. Ayrıca kamera ayarları istenilen şekilde kolayca ayarlanması sayesinde çok uygun bir şekilde ayarlayabilmek pek mümkün.

Kullanılan motorun fırçasız olması da pürüzsüz bir dış görünüşe sahip olmasını sağlamakta. Pervanelerin 4 kanatlı 5152 modelli 2 takımdan oluşan uçuş mekanizması ile kesintisiz uçuş keyfini sağlamakta. Güç kaynağı olarak da 2-6S LiPo bataryası kullanılmakta. Bu batarya sayesinde günler boyu kesintisiz bir uçuş keyfini kullanıcılarına sunmakta. Gece de kullanılabilmesi için yapılan ışıklandırma sistemi sayesinde hem dış görünüşünde çok hoş bir görüntü sunmakta. Üst kısımda bahsedilen karbon fiber çerçeve hakkında daha açıklayıcı olması açısından bazı bilgilerden bahsedelim. Dingil mesafesine baktığımızda 220 mm lik bir açıklığı bulunmakta.

Ne çok fazla ne çok az. Yapılandırma olarak da True X kullanan firma hiçbir şekilde malzeme kalitesinden ödün vermemekte. Alt tabaka olarak da kalınlık olarak 4 mm lik bir taban kullanılmış. Karbon fiber çerçevenin kol genişliğine bakacak olursak 15 mm olduğunu görmekteyiz. Yan levha kalınlığı 2 mm olarak seçilmiş. Dronda yer alan levhalar arası mesafe ise 28 mm dir. İki adet levha bulunmakta olan levhanın üst kısmında yer alan levha kalınlığı 1.5 mm dir. Uçuş kontrol mekanizma parça kısmında ise işlemci olarak STM32F405 MCU kullanılmıştır. IMU numarası MPU6000 olarak yer almakta. Bellenim olarak BetaFlight 3.1.7 OMNIBUSF4SD seri numaralı kart kulanılmış. Bunlara ek olarak motor kısmında dahili akım ve gerilim sensörü de yer almakta.

Bu sensör herhangi bir aksama halinde uyarılar ile sistemdeki arızayı bildirmeye yaramakta. Bu konuda bataryanın düşük enerjisini veya arızalı alarm gibi sesli uyarı komutları ile sağlamakta. Üzerinde yer alan kamera ile yapılan çekimlerin kayıt altına alınması için mikro SD kart yuvası da mevcut. Bu kart 32GB’ a kadar desteklemekte. Kameranın özelliklerine de bir bahsetmek gerekirse çözünürlük olarak 960 X 576 (PAL); 960 X 480 (NTSC) kalitesinde çekim yapabilmenize olanak sunmakta. Görüntü algılayıcı olarak 1 /2.7 inc CCD teknolojisini kullanmakta. Kamera dil desteği olarak da birçok dili desteklemekte. Bu dil destekleri Çince, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Rusça. Montaj deliği aralığı olarak 28 mm desteklemekte.