Gearbest’ten nasıl alışveriş yapılır ?

Gearbest üzerinden alışveriş yapmaya karar verdiyseniz, öncelikle hesap oluşturmanız gerekiyor. Sitemizin ana sayfasında sağ üst köşede “Sign in” üzerine geldiğinizde çıkan “Register” butonuna tıklayarak kaydınızı başlatabilirsiniz. Sonraki ekranda Register’a gelip e-posta, parola ve güvenlik kodunu girip “REGISTER”a tıklayarak Gearbest alışveriş sitesine girişinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz Facebook veya Google hesabınızla bağlanarak daha hızlı şekilde hesap oluşturabilirsiniz.
Sipariş verme işlemi çok kolaydır
Satın almak istediğiniz ürünü seçtikten sonra “Add to Cart” yazısına tıklayarak ürünü sepete ekliyoruz

Sipariş verme işlemi 3 aşamalıdır
Burada sol alt kısımda yazan “continue shopping” ile alışverişe devam edebilir ya da “proceed to checkout” seçeneği ile direk satın alma işlemine devam edilirsiniz.
Eğer ürüne özel kupon kodu bulunuyorsa “Promotion Code” bölümüne Kupon Kodunuzu girerek, ürününüzü daha uygun fiyata satın alabilirsiniz


2.Adım Kargo Ekranı
Aşağıdaki görsele uygun bir şekilde bu ekranı dolduruyoruz3.Adımda aşağıdaki gibi çeşitli kargo seçenekleri mevcut,her seçeneğin gönderi süresi birbirinden farklıdır.

Yukarıda ki sayfanın devamında aşağı indiğimizde ödeme seçenekleri sayfasına geliyorsunuz. İsterseniz not da bırakabilirsiniz.Burada paypal yada kredi kartı seçeneklerinden birini seçerek ”place your order” seçeneği ile ödeme sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

Bu sayfadan sonra çıkan bölümde kredi kartı çeşidinizi ve bilgilerinizi girerek ”continue” seçeneğine tıklıyorsunuz ve ödeme işlemlerinizi onaylanıyor.

Ödemenizin onaylanması halinde e posta adresinize ödemenin alındığına dair email gönderiliyor ve ürününüz gönderim için hazırlanmaya başlıyor. Gönderildikten sonra ”my account” kısmında yer alan ”my orders” ile tracking number üzerinden kargonuzun takibini yapabilirsiniz.