Ana iskelet kısmı yapının sağlamlığını arttırmak maksadı ile 3K yüksek mukavemetli karbon plakalar ile çevresini sarmakta. Dayanımı yüksek plakaların kullanılmış olmasından dolayı herhangi bir çarpma ve darbe anında motorun ve pervane aksamlarının alacağı hasar miktarını minimuma indirerek oluşabilecek kırılma ve kopmalar önlenmeye çalışılmakta. Dış görünüş olarak da gerçek bir X harfine benzemesi ile hem yarışlara hem de günlük kullanıma gayet uygun bir model. Birçok kişini aksiyon kamerası olarak bildiği GoPro kameraları için de tasarlanan kamera modülü ile havadan birçok görüntüyü çekip saklayabilmenize imkân sağlamakta. Kamera modülü olarak sadece GoPro yu değil RunCum marka kameraya da uygun olarak 0 – 60 derece ayarlanabilir kamera ayarları ile de kullanıcılara farklı seçenekte kamera seçeneklerini sunmakta.

GEPRC GEP – LX5 3K Karbon Fiber DIY Çerçeve Seti ürününe http://gearb.es/2t8UY adresinden ulaşabilirsiniz.

Kamera harici fotoğraf makinası da monte edilebilmekte. Fotoğraf makinası da 0 derece ile 90 derece arasında ayarlanabilmekte. Dronun her iki tarafında da yer alan kamera korutucu panoları HS1190 HS1170 Swift OVL Lensler ve birçok destek aparatının desteğini sağlamakta. Ağırlık olarak 114 gr gibi bir ağırlığa sahip olan dron hafif bir ağırlığa sahip. Hafif olmasın sağladığı avantajların başında yüksek hızlara kısa zamanda ulaşabilmesi ve manevra yapılacağı zaman verdiği tepki süresinin az seviyede tutulmasında çok büyük etkisi var. Dingil mesafesi olarak da 220 mm lik bir açıklık bulunmakta olan dron en stabil açıklığa sahip. 4 adet kolu bulunan dronda kol kalınlığı olarak da 4 mm lik bir kol kalınlığına yer verilmiş. Yan panel kalınlığı da 2 mm bir kalınlığa sahip. Diğer levha kalınlığı olarak 1.5 mm lik bir levha kalınlığı bulunan dronda ince levhalar sayesindeki hafifliği ile yapılan yarışlarda büyük avantaj sağlamakta. Renkli dış görüntüsü sayesinde diğer dronlardan farklılığın ortaya koyarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmakta. Ayrıca gece uçuşlarında görünümünü ve şıklığı bir arda bulundurmayı başaran firma Ledler ile çok şık bir dış görünüşe sahip olmasını başarmış bir ürün olmayı başaran bir üründür.


Bunun yanında önerilen parçaları da bulunmakta. Bu parçalar ürün dahilinde olmayı ek olarak sipariş ederek temin etmeniz mümkün. Uçuş kontrol aparatı için F3 / F4 / NAZE32 / CC3D gibi seçenekleri bulunmakta. Ayrıca motor için de tercih edebileceğiniz parça seçenekleri de yer almakta. Sırası ile 2204/2205/2206/2305/2306 motor seçenekleri yer almakta. ESC parçasının da 20 A ile 30 A seçenekleri yer almakta. Pervaneler kısmında 5 inç lik tercih edebileceğiniz pervaneler satın almak için sunulmakta. Pil ek parçaları için de 3 – 4 S lik seçenekleri ile satışa sunulmuş durumda. Amper olarak seçeneklere bakılacak olursa 1300 mAh ve 1500 mAh iki adet seneği bulunmakta. Paket içeriği olarak 1 adet çerçeve kitinin yanında 1 adet PDB, 1 adet XT60 bağlayıcı son olarak da 2 adet kayış yer almakta. Havacılık alüminyum alaşım 7075 yüksek hassasiyetli CNC gövde sayesinde gelebilecek darbe ve aşınmaya karşı dayanıklı bir gövdeye sahip olması binlerin ilgisini çekerek satışını kolaylaştırmakta. Çok güçlü bir anti – kit setine sahiptir. İnsanların giremeyeceği herhangi bir yere dronlar sayesinde kolaylıkla girilerek merak edilen ne var ne yoksa her şey gün yüzüne çıkarılabilmekte. Çoğu kişi dronu eğlence amaçlı kullansa da iş araç ve gereci olarak kullananların sayıları da yok değil. Çoğu fotoğrafçılık işinde artık başrolde yer almakta.