Holybro kopis 1 neredeyse tüm dronlardan en mükemmel yönlerini alarak tasarlanmış ve mükemmellikten doğmuştur adeta. Kendi alanında en iyi mühendisler tarafından tasarlanmış olan Holybro Kopis 1 FPV alanında bir yarış dronudur. Tüm ayarları optimize edilmiş olan Holybro Kopis 1 3K karbon fiber çerçeve ile dış güçlerden korunmaktadır. Karbon fiber çerçeve kullanılmasındaki amaç hem ağırlık açısından hafif bir dron elde etmek hem de vurma kırma gibi sert darbeler karşısında sağlam bir duruş sergilemesinin sağlamak. Ayrıca sağlanan hafiflik sayesinde güç tüketimini de minimum seviyede tutarak güç kaynağının ömrünü daha da uzatmak. Karbon fiber çerçeve hafif bir çerçeve sağladığı için yüksek hızlara çok kolay bir şekilde çıkmasını da sağlamaktadır. Kütle tasarım merkezi ve streç – X şekli ile de kullanıcısını mükemmel bir kullanım ve daha da verimli uçuşlar sağlayabilmekte. Uçuş kumandası modeli olarak Kakute F4 AIO tercih edilmiştir.

Holybro Kopis 1 FPV Yarış RC Drone’u ürününe http://gearb.es/E4Id6 adresinden ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak da BLHeli – 32 30A ESC gibi çok güçlü bir motor tercih edilmiştir. Kumada tarafından verilen komutları anında algılayarak çok kısa bir süre içinde tepkisini ortaya koymayı en mükemmel şekilde yerine getirmeyi başarmakta. Keyifli uçuşlar sırasında o anın görüntülerini kaydetme işini de RunCam Swift Mini 600TVL CCD kamera modeli ile her an saniyesi saniyesine kaliteli bir şekilde kayıt altına alınmakta. FPV yarışının daha da eğlenceli bir hale getirmek isterseniz eğer farklı kamera açıları sayesinde yüksek kalitelerde görüntü kaydetmeniz mümkün.

Holybro Kopis 1 yarış dronunda 5 mm kalınlığındaki ultra kalın şasi ile Strech–X 3K karbon fiber çerçeve sayesinde alınan darbelere karşı yüksek direnç göstererek beklentileri fazlasıyla karşılamakta. Buna ek olarak da yarış dronunun uçuşunun verimliliğinin de artmasını sağlıyor. Bu sayede istenilen an istenilen manevrayı yapabile yetkisini kullanıcılarına sunabilmekte. ICM20689 IMU, BetaFlight OSB ile Kakute F4 AIO uçuş kumandası kolay kullanımı ile dikkat çekmeyi başaran bir kumanda modeli. Bir de uçuş kumandasının 120 A e kadar sürekli akımı da destekliyor oluşu iyi bir iz bırakmakta. Fırçasız bir motor tercih edilen T-MOTOR AIR40 2450KV ile doğru kontrol edilmeyi sağlamakta. Bu motor ürettiği gücünü üç bıçaklı pervanelere yönlendirerek keyifli uçuşlar sağlayabilmekte.

Pervane modeli olarak da 5045BN üç bıçaklı pervane tercih edilmiştir. Verilen komutların programlanabildiği panosu sayesinde her an görüntülenebilen LED panosu büyük kullanım kolaylığı sağlamakta. Birçok yarış dronunda yer alamayan sesli uyarı sinyali sayesinde bataryasının şarjındaki azalmadan herhangi bir arıza durumunda arızanın hangi bölümde yer aldığına kadar her komutu bildirebilmekte olan dron bu özelliği sayesinde birçok kişinin tercih etme sebebi olmuştur. Çekilen görüntülerin aktarımı konusunda da aralık olarak 200 m olarak ayarlanmış olup her an görüntüyü paylaşabilmeyi sağlamakta. Kakute F4 AIO uçuş kontrol cihazının bazı model ve numaraları şu şekilde yer almakta. İşlemci olarak STM32F405RGT6 32-bit MCU yer almakta. IMU olarak da ICM 20689 (SPI) 32KHZ ye kadar desteklemektedir.

Kaydedilen görüntülerin aktarımı konusunda Flash kara kutu kaydı için 128Mbit desteği bulunmakta. Maksimum sürekli akım olarak 120 A akım desteği bulunan cihazda otomatik voltaj denetimi de yer alan özellikler arasında. Giriş voltajı olarak 7-42V (BAT pedinde 6S ye kadar voltaj desteği bulunmakta. Görüntü algılayıcı olarak 1/3 inç Süper HAD II CCD ile görüntü algılaması yapılması yapılabilmekte. Yatayda çözünürlük olarak 600TVL gibi bir çözünürlük sunmaktadır.